Cyklostezky Hracholusky

Cyklista u Chaty Hracholusky
© Milena Sojková 2010
Cyklo-dovolená Hracholusky. Chata Hracholusky, nejen díky své poloze v oblíbené turistické oblasti, poskytuje dokonalý azyl cyklistům, turistům i rodinám s dětmi. Ke spokojené dovolené nahrávají i vnitřní dispozice a vybavenost chaty. Najdete zde dostatek prostoru pro Vás i pro uskladnění jízdních kol. Mnozí jistě ocení možnost připravit si vlastní stravu v dobře vybavené kuchyni s plynovým sporákem.

Panevropská cyklotrasa

Kousek od Vašeho místa ubytování vede významná cyklostezka č. 37, která je součástí Evropské cyklotrasy Praha - Paříž . Stezka začíná na hranicích s Německem, v obci Železná a vede přes Bělou nad Radbuzou, Třemešné, Stráž, Staré Sedlo, Prostiboř, Kladruby, Stříbro, Sytno, Vranov, Sulislav, Pňovany, Úlice, Plešnice, Bdeněves, Kozolupy, Vochov až do plzeňských Skvrňan. Napojení je možné ve 2 km vzdálené obci Pňovany a podle Vaší vytrvalosti a chuti navštívíte například město Stříbro, Kladrubský klášter, rybník Sycherák a nebo i jiná zajímavá místa, kterými stezka vede.

Okolo Hracholuské přehrady

Trasa o délce 41,9km nabízí náročnější terén pro horská kola, převýšení 633 metrů prověří Vaší fyzičku :) Napojení na tuto trasu je rovněž v obci Pňovany.

Cyklostezka Šipín

Vás provede nádherným údolím potoka Hadovky. Trasa vede z Úněšova, ale napojit se můžete ve 4 km vzdáleném Pernarci. Projíždět budete již zmíněným, malebným Šipínem, navštívíte zříceninu hradu Gutštejn, doplnit bidony a občerstvit se, máte možnost v Konstantinových Lázních. Celá trasa měří 48km a vede po málo frekventovaných silnicích a nezpevněných cestách.
ověřit dostupnost

Údolím Úterského potoka

50 km dlouhá trasa začínající pod Bezdružickým zámkem, Vás povede krásnou krajinou Úterského potoka. Projíždět budete obcemi Mydlovary, Cebiv a Kokašice, v okolí spatříte několik zaniklých mlýnů a hájovnu. Výlet můžete završit v Dolních Polžicích, kde připravují výbornou pizzu.

Ze Stříbra do Konstantinových Lázní

Trasa s převýšením téměř 900m a délkou 59 km, je vhodná pro trekingová kola. Čeká Vás náročnější jízda po polních cestách a silnicích 3. třídy. Lákadlem této cyklotrasy je samozřejmé hrad Gutštejn postavený ve 14. století a návštěva lázní s léčivým pramenem.

V okolí přehrady se nachází velké množství dalších, atraktivních tras pro cykloturisty, pokud máte při ruce atlas, podívejte se např. na trasy č. 2213-2225.
„Chata Hracholusky, ideální místo pro Vaší cykloturistickou dovolenou!“