Sport přehrada Hracholusky

Okolí přehrady Hracholusky nabízí bezpočet sportovních aktivit, zde Vám nabídneme alespoň některé z nich.

Vodní sporty, plavání, koupání

Koupat se můžete pár metrů od chaty, pozvolná pláž se nachází 150 m přes silnici. Pokud jste náročnější, můžete zkusit pohyb na hladině ve speciálním míči, Aqua ball provozují u hráze přehrady. Vaše děti jistě ocení tobogán na Radosti, který je vzdálen 10 minut jízdy autem. Při nepříznivém počasí přijde vhod bazén na Slovanech v Plzni. V areálu najdete plavecký bazén, 85 m dlouhý tobogán, divokou řeku, dětské brouzdaliště, relaxační bazén, vířivky, parní komory a sauny. Někteří rádi využijí bezplatné, večerní hodiny aquaerobiku. O něco skromnější bazén je v Plzni na Lochotíně, nedávno ho převzalo do správy město a tak ho výhledově čeká nákladná rekonstrukce. Menší bazén je také v Konstantinových Lázních ve sportovním areálu Staré Lázně, moderní wellness centrum zase nabízí hotel Prusík. Nedaleko odtud mají přírodní koupaliště, zatopený lom Okrouhlák , který je oblíben i mezi potápěči.

Jezdectví

Projížďka udělá radost nejen dětem, z koňského hřbetu je přece nejhezčí pohled na svět. Vyjížďky na koních nabízí 0,5 km vzdálený Nový dvůr( směr Pňovany, za viaduktem do leva). Ranč Šídlovák u stejnojmenného rybníka Bolevecké rybniční soustavy nabízí klidné posezení u vody. Čepují tu výborné pivo, občas grilují a za rozumnou cenu si děti zajezdí na jednom ze zdejších pěti koní.

In-line bruslení

Máte rádi aktivní odpočinek a bez bruslí se neobejdete? Pokusíme se Vám nastínit ta nejlepší místa pro in-liny v Plzni. Nejmodernější sportoviště vyrostlo v Plzni u Borské přehrady. Zdejší 400m dlouhá dráha splňuje závodní parametry. Kromě toho je tu skate park, minigolf, dětský koutek a přírodní, koupací jezírko. Dráha u vodárny na Homolce má podobné parametry jako dráha Borská, brusle zde dokonce půjčují a je zde možnost občerstvení. Zdejší sportovní areál navíc nabízí lezeckou stěnu, pétanque a různá další specializovaná hřiště.

Motokáry

Nejbližší motokárová dráha je na 12 km vzdálené hrázi přehrady. Ti náročnější jistě využijí krytých drah pod mostem Milenia v Plzni. Ovšem naprostý luxus se Vám nabízí ve Lhotě. Mají tu trať o délce 1250 m, motokáry Honda zvládnou až 80 km rychlost a o přesné výsledky se stará elektronická časomíra.

Vyhlídkové lety

Letiště v Plešnicích proslavily především tuningové srazy, ale konají se zde i jiné akce, například letecké dny. Aeroklub Plzeň – Letkov nabízí vyhlídkové lety i letecký výcvik. Vyhlídkové lety provozují se stroji Morane Sauliner MS 893 a Zlín Z 43, případně s kluzákem L 13 Blaník.

Další sporty

Z dalších sportovních aktivit Vám možná přijde vhod minigolf, který je provozován na hrázi přehrady, nebo na Radosti, další hřiště jsou pak v Plzni. Vyznavači velkého golfu by měli zajet do nedalekého Alfrédova u Stříbra. Tamní 18 jamkové hřiště, patřící k nejdelším v republice, bylo otevřeno v roce 2000. Zajímavou aktivitou může být Laser game. Tuto nevšední, adrenalinovou hru si můžou vychutnat dospělí i děti od 7 let. V OC Atom na Lochotíně na Vás čeká bludiště s různými světelnými i zvukovými efekty a samozřejmě střílení. Každá hra zabere 15 minut a po skončení obdrží hráči výsledkovou listinu. A na závěr bychom Vám doporučili místní lahůdku, bungee jumping z Železničního mostu. Termíny skoků jsou nahodilé, nejlepší je se informovat pomocí následujících odkazů.
lanove-aktivity.cz
Ceny ubytování
„Neváhejte a přijeďte si zasportovat!“